menu
 
Tomasz Bilski – Flaj

Z Tomaszem Bilskim i jego opowiadaniami spotkaliśmy się już wcześniej – Bohaterowie zawsze przegrywają – opowiadanie dostępne na stronie autora w formatach przystępnych dla czytników. Opowiadanie Flaj również jest stosunkowo krótkie, nadal ciekawe, choć trochę mniej emocjonujące. W przeciwieństwie jednak do Bohaterów… nie jest dostępne na stronie autora, lecz na stronie Jelcyna i jedynie w formacie PDF.
Dla fanów czytników jest to sprawa o tyle niewygodna, że większość czytników dosyć niezręcznie obsługuje ten format.

Na szczęście jest i na to rozwiązanie – pdftohtml, program dostępny na linuksa. Dobry choć nie doskonały (nie łączy linijek w akapity). Nie każdy ma linuksa i nie każdemu chciałoby się zajmować taką konwersją. Sam robiłem to już wiele razy, więc stworzyłem narzędzie, które upraszcza cały proces konwersji.

Narzędzie to dostępne jest na tej stronie, tutaj. Wystarczy pobrać książkę, rozpakować i wrzucić na tej stronie. Po konwersji przejrzeć czy wykonana została dobrze, ewentualnie poprawić i uruchomić konwersję. Gotowe pliki epub i mobi wysyłane są na maila, przypisanego do naszego konta (stąd konieczność rejestracji i potwierdzenia adresu).

Książka do pobrania tutaj.